Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Lokalna pomoc powodzianom

15 lipca 2010

Parafie ewangelicko-augsburska oraz mariawicka w Płocku przeprowadziły wśród swoich parafian zbiórkę darów na rzecz podpłockiej miejscowości Świniary, która została zniszczona podczas tegorocznej powodzi.

Postanowiliśmy pomóc tym, którzy są najbliżej i których trochę znamy. Zebrane dary przekazujemy społeczności Świniar oraz tamtejszej szkole. Jej uczniowie pomagali nam opiekować się byłym kościołem ewangelicko-augsburskim w Wiączeminie – mówi ks. Artur Woltman, proboszcz administrator płockiej parafii ewangelicko-augsburskiej.

Płoccy ewangelicy zebrali środki chemiczne, pościel, kalosze, skarpety. Pomogli też w zorganizowaniu wyprawek dla dzieci z terenów powodziowych, które wypoczywały na zielonej szkole. Ponadto parafia ewangelicka w Żyrardowie zebrała dla nich podręczniki na nowy rok szkolny.

Z kolei parafianie z Kościoła Starokatolickiego Mariawitów zebrali dla Świniar podręczniki, książki do biblioteki, przybory szkolne, zabawki, gry planszowe i ofiary pieniężne. W akcję włączyła się Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Nowym Kanigowie, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi „Nasza Szkoła” oraz Dom Pomocy Społecznej w Nowym Miszewie. – To zbiórka dla tych, którzy są w potrzebie – powiedział ks. M. Gabriel Grabarczyk z Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.

Zarówno Kościół Ewangelicko-Augsburski jak i Starokatolicki Mariawitów należą do Polskiej Rady Ekumenicznej. Kościoły członkowskie Rady od maja prowadziły też zbiórkę pieniędzy na rzecz powodzian (pisaliśmy o tym tutaj).

źródło: KAI