Pokaż wyszukiwarkę
Select language:

Krajowa Konferencja baptystów

7 czerwca 2010

W Warszawie-Radości odbyła się XXXII Krajowa Konferencja Kościoła Chrześcijan Baptystów. Podczas jej trwania na zwierzchnika Kościoła po raz drugi wybrano prezbitera Gustawa Cieślara.

Konferencja odbyła się od 3 do 5 czerwca pod hasłem „Wierni Słowu i odważni w świadectwie”. Łącznie wzięło w niej udział ponad 130 delegatów oraz uczestników ze zborów baptystycznych w Polsce.

Jedną z ważnych decyzji podjętych przez Konferencję było dokonanie wyboru prezb. Gustawa Cieślara na Przewodniczącego Rady Kościoła Chrześcijan Baptystów w Polsce. Będzie on pełnił ten urząd już drugą kadencję, która potrwa do 2013 r. Konferencja dokonała też wyboru Komisji Rewizyjnej Kościoła na kadencję 2010-2013 oraz przegłosowała wprowadzenie drobnych poprawek do Zasadniczego Prawa Wewnętrznego Kościoła Chrześcijan Baptystów.

Podczas Konferencji wykłady wygłosili prezb. Piotr Zaremba („Wierni Słowu”) oraz prezb. Grzegorz Bednarczyk („Odważni w świadectwie”). Mówili w nich o zaangażowaniu misyjnym Kościoła Baptystów i jego przywiązaniu do Pisma Świętego. Delegaci zastanawiali się też w grupach dyskusyjnych nad ważnymi dla Kościoła tematami: „Troska o jakość nabożeństwa” (prezb. Andrzej Seweryn), „Zewnętrzny wizerunek Zboru i Kościoła” (pastor Mateusz Wichary) oraz „Kierunki misji” (pastor Wojciech Kowalewski).

Uczestnicy Konferencji wzięli także udział w koncercie Beaty Bednarz oraz obejrzeli wystawę o działalności służb i zborów Kościoła Chrześcijan Baptystów oraz innych organizacji chrześcijańskich. Podczas nabożeństwa inauguracyjnego wystąpił chór warszawsko-łódzki pod dyrekcją dr. Dawida Bera. Natomiast na nabożeństwie końcowym prezb. Konstanty Wiazowski, w oparciu o tekst z Listu do Filipian 1,9-11, wygłosił kazanie o praktycznym wymiarze chrześcijańskiej miłości.

źródło: baptysci.pl