Święta czerwcowe w Kościołach Polskiej Rady Ekumenicznej
W czerwcu chrześcijanie różnych wyznań obchodzą święto narodzenia Jana Chrzciciela… Czytaj więcej
Po ciężkiej chorobie zmarł Jacek Fuglewicz, były kierownik Redakcji Audycji Religijnych Polskiego Radia, odpowiedzialny ze strony Radia za realizację programów i nabożeństw radiowych Kościołów członkowskich Polskiej Rady Ekumenicznej.
Jacek Fuglewicz urodził się w 1948 r. w Jarosławiu. Ukończył wydział filologii polskiej w Rzeszowie. Pracę w Polskim Radiu rozpoczął w 1966 r. Przez wiele lat był sekretarzem Redakcji Sportowej radiowej Jedynki. W latach 1992–2004 pełnił funkcje wicedyrektora i dyrektora Programu Pierwszego, a od 2005 r. do emerytury w 2014 r. kierował Redakcją Audycji Religijnych. W 2013 r. za wkład w rozwój publicznej radiofonii został nagrodzony Honorową Odznaką Polskiego Radia.
Był również nauczycielem języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Błoniu (1971–1976) oraz radnym Rady Miejskiej w Błoniu I, II, III i VI kadencji. W latach 1998–2002 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego, a w latach 1990–1998 oraz 2010–2014 przewodniczącego rady.
Zmarł 20 listopada po ciężkiej chorobie. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 25 listopada w kościele rzymskokatolickim Św. Trójcy w Błoniu oraz na cmentarzu w rodzinnym Jarosławiu.
W czerwcu chrześcijanie różnych wyznań obchodzą święto narodzenia Jana Chrzciciela… Czytaj więcej
Wiara w Trójcę Świętą jest jednym z podstawowych dogmatów chrześcijańskich.… Czytaj więcej
Pięćdziesiąt dni po Wielkanocy chrześcijanie świętują Zesłanie Ducha Świętego. Jest… Czytaj więcej