Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Ekumeniczne kondolencje

18 lipca 2014

– Łączymy się w modlitwie ze wszystkimi, którzy opłakują swoich bliskich – ofiary katastrofy malezyjskiego Boeinga 777, prosząc jednocześnie o pokój wszędzie tam, gdzie trwają konflikty i walki – powiedział dyrektor Polskiej Rady Ekumenicznej ks. Ireneusz Lukas.

Do katastrofy malezyjskiego Boeinga 777, który leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur, doszło 17 lipca nad wschodnim terytorium Ukrainy, kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów. Samolot został zestrzelony. Na pokładzie było 298 osób, 2/3 z nich to Holendrzy. Z całego świata płyną kondolencje do rodzin ofiar. Wyrazy współczucia przekazali również przedstawiciele organizacji ekumenicznych.

Składam wyrazy najgłębszego współczucia rodzinom i bliskim wszystkich ofiar – powiedział sekretarz generalny Konferencji Kościołów Europejskich ks. Guy Liagre. KKE wezwała Kościoły członkowskie do wspomnienia ofiar i ich rodzin w niedzielnych modlitwach.

W imieniu Polskiej Rady Ekumenicznej, składam wyrazy głębokiego współczucia wszystkim bliskim tych, którzy zginęli w katastrofie samolotu Boeing 777 Malezyjskich Linii Lotniczych we wschodniej Ukrainie. Wraz z Kościołami członkowskimi Konferencji Kościołów Europejskich  łączymy się w modlitwie ze wszystkimi, którzy opłakują swoich bliskich, prosząc jednocześnie o pokój wszędzie tam, gdzie trwają konflikty i walki – powiedział dyrektor Polskiej Rady Ekumenicznej ks. Ireneusz Lukas.

Kondolencje złożył również sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów ks. Olav Fykse Tveit, który stwierdził, że ta tragedia jest szokiem dla wszystkich, ale szczególnie dla bliskich ofiar. – Myśli i modlitwy naszej światowej wspólnoty są w wami – powiedział. Zwrócił też uwagę, że katastrofa miała miejsce na terenach targanych przemocą, co przypomina o potrzebie pokoju w tym regionie.

mk