Pokaż wyszukiwarkę
Select language:

Ekumeniczna refleksja o świętowaniu niedzieli

22 lutego 2013

Ukazał się 26. numer czasopisma „Ekumenizm i Integracja”, którego temat przewodni brzmi: „Świętowanie dnia Pańskiego w ekumenicznej refleksji Kościołów”. To pokłosie wspólnej konferencji zorganizowanej z inicjatywy Komisji ds. Dialogu Konferencji Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej.

Konferencja pod tym samym tytułem odbyła się w październiku 2011 r. w Kamieniu Śląskim (pisaliśmy o tym tutaj). Jej celem była ekumeniczna refleksja nad świętowaniem niedzieli w związku z zamiarem opublikowania przez Komisję ds. Dialogu wspólnego dokumentu przypominającego o znaczeniu dnia Pańskiego i potrzebie jego świętowania.

Wydawane przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego czasopismo „Ekumenizm i Integracja” publikuje referaty z tamtej konferencji. Zagadnienia dotyczące świętowania niedzieli przedstawione zostały w trzech blokach tematycznych: (1) Teologiczne wprowadzenie w problematykę, (2) Świętowanie dnia Pańskiego w supermarkecie? oraz (3) Świętowanie dnia Pańskiego jako problem ekumeniczny.

Pobierz: Spis treści „Ekumenizm i Integracja” 26 

Czasopismo można kupić tutaj