Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Ekumeniczna konferencja kobiet

29 listopada 2017 Ekumeniczna konferencja kobiet

(fot. Aldona Karska)

 

Ponad trzydzieści kobiet z ośmiu Kościołów wzięło udział w Ogólnopolskiej Ekumenicznej Konferencji Kobiet. Dyskutowano m.in. o starości. Odbyły się też warsztaty muzyczne oraz przygotowujące do Światowego Dnia Modlitwy 2018.

Konferencja miała miejsce 25 listopada w kaplicy metodystycznej Dobrego Pasterza w Warszawie. Została zorganizowana przez Komitet Krajowy Światowego Dnia Modlitwy (KK ŚDM) i Komisję Kobiet Polskiej Rady Ekumenicznej. Uczestniczki powitali gospodarze miejsca – zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego bp Andrzej Malicki i pastor zboru warszawskiego ks. Zbigniew Kamiński. Po modlitwie rozpoczynającej spotkanie przewodnicząca KK ŚDM Joanna Kamińska poprosiła zebrane osoby o przedstawienie się.

Elżbieta Walukiewicz z Torunia przedstawiła referat „Starość jako wyzwanie, któremu trzeba sprostać”, po którym rozwinęła się ciekawa dyskusja. W dalszej części spotkania uczestniczki brały udział w warsztatach. Muzyczny prowadziły Ewa Kononienko-Pawlas i Elżbieta Pawlas. Natomiast Małgorzata Platajs prowadziła warsztat przygotowujący do nabożeństwa i zapoznający z liturgią, którą przygotowały na Światowy Dzień Modlitwy 2018 chrześcijanki z Surinamu.

Po południu uczestniczki warsztatów przygotowujących do ŚDM 2018 w Niemczech podzieliły się wrażeniami z tych spotkań, a także przekazały liczne informacje o Surinamie i sytuacji kobiet w tym kraju. Spotkanie zakończyła kolacja przygotowana przez członkinie warszawskiej parafii ewangelicko-metodystycznej.

 

Zobacz też: Komisja Kobiet Polskiej Rady Ekumenicznej