Pokaż wyszukiwarkę
Sprache:

EKOKOŚCIÓŁ – nasz nowy projekt

10 lutego 2020

Polska Rada Ekumeniczna rozpoczyna swój nowy projekt – EKOKOŚCIÓŁ. W jego ramach będą prowadzone różnorodne działania na rzecz zachowania stworzenia i sprawiedliwości klimatycznej. Już 26 lutego zapraszamy na warsztaty o tworzeniu koncepcji ochrony klimatu w Kościołach.

Ekologia to jedno z największych wyzwań współczesności. Żyjemy w czasach, gdy w wyniku działalności człowieka naszej planecie zagraża katastrofa klimatyczna, a nadużywanie zasobów Ziemi jest wszechobecne. Ochrona środowiska jest zadaniem wszystkich, również Kościołów. Dlatego jako Polska Rada Ekumeniczna zapraszamy do udziału w projekcie EKOKOŚCIÓŁ, w ramach którego będziemy prowadzić różnorodne działania na rzecz zachowania stworzenia i sprawiedliwości klimatycznej.

Już 26 lutego organizujemy warsztaty „Tworzenie koncepcji ochrony klimatu dla Kościołów w Polsce”. Zapraszamy do udziału!

W ramach projektu przygotowaliśmy specjalną stronę internetową ekokosciol.pl, na której będziemy zamieszczać różne informacje i materiały na temat chrześcijańskiej refleksji i inicjatyw dotyczących tematu zachowania stworzenia i sprawiedliwości klimatycznej. Można tam też znaleźć program warsztatów.