Pokaż wyszukiwarkę
Sprache:

Biegnij dla drugiego!

22 października 2013

V Ekumeniczny Charytatywny Bieg w Szczecinie (fot. Jaroslaw Dulny)

V Ekumeniczny Charytatywny Bieg w Szczecinie (fot. Jarosław Dulny)

W Szczecinie odbył się V Ekumeniczny Charytatywny Bieg na 5 km „Biegnij dla drugiego”, zorganizowany przez Szczecińską Inicjatywę Ekumeniczną. Celem akcji jest propagowanie życia człowieka jako daru, o który należy dbać, zarówno o sferę duchową, jak i własne ciało.

Impreza odbyła się 13 października. Mimo jesiennej aury na starcie stanęło 50 zawodników. O znaczeniu biegu opowiedział ks. Sławomir Sikora, proboszcz szczecińskiej Parafii Ewangelicko-Augsburskiej, oraz ks. Eugeniusz Leśniak, dyrektor Hospicjum św. Jana Ewangelisty. Biegi ekumeniczne od początku wspierają finansowo tę właśnie instytucję.

Tym razem biegacze przekazali 423 zł, a dotychczas było to ponad 2000 zł. To jednak nie pieniądze są w tym wypadku najważniejsze. W tym biegowym święcie biorą udział również wolontariusze z hospicjum, którzy rozdają ulotki zapraszające do wolontariatu, a dla pensjonariuszy hospicjum ważne jest, że zdrowi ludzie pamiętają o nich.

Po zakończeniu biegu rozdano nagrody książkowe najszybszym trzem kobietom i mężczyznom. Rozlosowano również wśród uczestników biegu literaturę chrześcijańską. Na koniec można było ze sobą porozmawiać przy ognisku i posiłku.

Organizatorów cieszy fakt, że w biegu biorą udział zarówno parafianie różnych Kościołów mniejszościowych, jak również pasjonaci biegania, którzy mają na koncie wiele półmaratonów lub maratonów, są trenerami grup biegowych, np. „Biegam Bo Lubię Police” czy „Ruchowa Akademia Zdrowia Szczecin”.

Ekumeniczny Bieg Charytatywny po raz pierwszy został zorganizowany we wrześniu 2011 r. jako zapowiedź Ekumenicznego Święta Biblii. W następnym roku dodano również wielkanocny bieg „Biegnij do pustego”. Na początku przyszłego roku planowany jest w Szczecinie pierwszy obóz kondycyjno-rekolekcyjny dla biegających ewangelików, który poprowadzą trener Robert Szych oraz ks. Sławomir Sikora (kontakt dla zainteresowanych: slawekjsikora@poczta.onet.pl).