Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Spotkanie zarządu „Znaków Nadziei” z podopiecznymi stowarzyszenia

18 kwietnia 2014 Spotkanie zarządu „Znaków Nadziei” z podopiecznymi stowarzyszenia

Uczestnicy spotkania (fot. Michał Dmitruk)


W Warszawie odbyło się spotkanie członków zarządu Fundacji „Znaki Nadziei” („Zeichen der Hoffnung”) z podopiecznymi fundacji – byłymi więźniami obozów koncentracyjnych. Jego organizatorem była Polska Rada Ekumeniczna.

Spotkanie miało miejsce 16 kwietnia w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie. Ze strony fundacji w spotkaniu wzięli udział ks. Hermann Düringer, Peter Galetzka, Daria Schefczyk oraz nowi członkowie zarządu ks. Ursula Schoen i Rolf Traue.

Uczestników spotkania powitał dyrektor Polskiej Rady Ekumenicznej ks. Ireneusz Lukas. Proboszcz miejscowej parafii ks. Dariusz Chwastek odczytał hasła biblijne zapisane w „Z Biblią na co dzień” oraz krótko wprowadził w tematykę Wielkiego Tygodnia. Następnie głos zabrał przewodniczący zarządu „Znaków Nadziei” ks. Hermann Düringer. Opowiedział o etapach wizyty w Polsce (Wrocław, Kraków, Warszawa) oraz podziękował wszystkim za możliwość spotkania w Warszawie.

Zorganizowane przez PRE spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i stworzyło dla podopiecznych możliwość zapoznania się z nowymi członkami zarządu fundacji, koleżeńskich rozmów oraz omówienia spraw związanych z planowanymi w maju i wrześniu wczasami w Kołobrzegu i Bad Schwalbach. Na koniec spotkania wszyscy życzyli sobie radosnych, spokojnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Stowarzyszenie „Znaki Nadziei” („Zeichen der Hoffnung”) powstało w 1977 r. z inicjatywy niemieckich Kościołów ewangelickich. Celem działalności „Znaków Nadziei” jest pomoc ofiarom przemocy narodowego socjalizmu w Polsce, szczególnie byłym więźniom obozów koncentracyjnych. Stowarzyszenie organizuje dla nich wsparcie materialne, wczasy, a także opiekę na starość. W ten sposób chce przyczynić się do budowania wspólnej, lepszej przyszłości w relacjach między Polakami i Niemcami.

ks. Michał Dmitruk / mk