Pokaż wyszukiwarkę
Wybierz język:

Psalmy do słuchania

9 lutego 2009

Nakładem Towarzystwa Biblijnego w Polsce ukazał się audiobook „Pismo Święte Starego Testamentu. Księga Psalmów. Przekład ekumeniczny”.

Jest to pierwsza dźwiękowa wersja ekumenicznego przekładu Biblii. Dotychczas w wersji książkowej ukazały się w tym przekładzie Nowy Testament (w 2001 r.) oraz Księgi Dydaktyczne Starego Testamentu (w 2008 r.).

Audiobook z Psalmami w przekładzie ekumenicznym składa się z siedmiu płyt kompaktowych. Tekst Psalmów czyta Dariusz Górski, solista, bas Warszawskiej Opery Kameralnej.

Ekumeniczny przekład Psalmów w wersji książkowej ukazał się tomie „Pismo Święte Starego Testamentu. Księgi Dydaktyczne. Przekład ekumeniczny”, który został wydany przez Towarzystwo Biblijne w październiku zeszłego roku (pisaliśmy o tym tutaj). Jest on efektem kilkuletniej pracy tłumaczy i redaktorów różnych wyznań chrześcijańskich. Psalmy przełożył luterański duchowny i biblista ks. dr Alfred Tschirschnitz. Tekst został zaakceptowany przez jedenaście Kościołów w Polsce: Rzymskokatolicki, Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny, Ewangelicko-Augsburski, Ewangelicko-Reformowany, Ewangelicko-Metodystyczny, Polskokatolicki, Starokatolicki Mariawitów, Chrześcijan Baptystów, Zielonoświątkowy, Wspólnotę Kościołów Chrystusowych oraz Kościół Adwentystów Dnia Siódmego.

Towarzystwo Biblijne w Polsce, które jest członkiem stowarzyszonym Polskiej Rady Ekumenicznej, prowadzi prace nad przekładem ekumenicznym kolejnych części Starego Testamentu, jak też nad wydaniem w audiobooku innych ksiąg biblijnych w tym przekładzie.

(mk)