Strona główna Polskiej Rady EkumenicznejPRE
Oddział Śląski

Polska Rada Ekumeniczna

Oddział Śląski

Wystawia fotografii z życia religijnego na Śląsku i Zagłębiu

Wystawia fotografii z życia religijnego na Śląsku i Zagłębiu

Modlitwa międzyreligijna w Katowicach, luty 2002 (fot. Arkadiusz Ławrywianiec)

 

Akademia Ekumeniczna w Katowicach zaprasza na pierwsze spotkanie w 2024 r. – wernisaż wystawy fotografii Arkadiusza Ławrywiańca „Życie religijne na Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim”, której towarzyszyć będzie wykład autora zdjęć.

Wernisaż odbędzie się 4 stycznia (czwartek) o godz. 17:00, w gmachu Biblioteki Śląskiej przy pl. Rady Europy w Katowicach.

Wystawa została przygotowana we współpracy z Okręgiem Śląskim Związku Polskich Artystów Fotografików. Ekspozycja prezentowana będzie do 10 lutego.

Arkadiusz Ławrywianiec jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. W latach 1994–2015 pracował w „Dzienniku Zachodnim” jako fotoreporter. Od 2016 r. współpracuje z Polską Agencją Fotografów Forum. Studiuje w Instytucie Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). W latach 2009–2022 uczył w Policealnej Szkole Fotograficznej Fotoedukacja w Katowicach. Od 2010 r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 2017 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu Okręgu Śląskiego ZPAF, a zarazem jest członkiem Zarządu Głównego ZPAF. Jest autorem i współautorem wystaw w Polsce i za granicą. Zajmuje się głównie reportażem i dokumentem fotograficznym. Jest równie autorem albumów fotograficznych: „Tajemnice pracowni” i „Kiduszin Nisuin”.

Wystawie patronują rzymskokatolicki metropolita katowicki abp Adrian Galbas oraz przewodniczący Śląskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej i zwierzchnik luterańskiej diecezji katowickiej bp Marian Niemiec. Akademię Ekumeniczną prowadzi ks. dr Adam Palion, przewodniczący archidiecezjalnej komisji ds. ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego oraz redaktor naczelny półrocznika „Oecumenica Silesiana”.

źródło: własne/ZPAF