Strona główna Polskiej Rady EkumenicznejPRE
Oddział Śląski

Polska Rada Ekumeniczna

Oddział Śląski

Spotkanie o sprawach ostatecznych

Spotkanie o sprawach ostatecznych

Akademia Ekumeniczna w Katowicach zaprasza na wykład „Ostatnia droga… – ceremonie pogrzebowe w trzech religiach monoteistycznych”. Przedstawiciele judaizmu, chrześcijaństwa i islamu opowiedzą o śmierci i obrzędach jej towarzyszących z punktu widzenia swoich religii.

Spotkanie odbędzie się 19 listopada (poniedziałek) o godz. 17:00, tradycyjnie w auli „Parnassos” Biblioteki Śląskiej w Katowicach przy pl. Rady Europy.

W jego trakcie odpowiedzi na odwieczne pytania o śmierć, jej nieuchronność, obrzędy jej towarzyszące, o to, co następuje potem, z perspektywy swych tradycji spróbują przedstawić reprezentanci trzech religii „Abrahamowych”:

  • judaizmu – rabin Avi Baumol z Krakowa,
  • chrześcijaństwa – ks. dr Adam Palion z Katowic,
  • islamu – imam Jabbar Koubaisy z Katowic.

Akademia Ekumeniczna prowadzi swą działalność pod patronatem rzymskokatolickiego metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca oraz przewodniczącego Śląskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej i zwierzchnika luterańskiej diecezji katowickiej bp. Mariana Niemca. Inicjatywą kieruje ks. dr Adam Palion, delegat metropolity katowickiego ds. ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego.