Strona główna Polskiej Rady EkumenicznejPRE
Oddział Śląski

Polska Rada Ekumeniczna

Oddział Śląski

Spotkanie o dialogu katolicko-muzułmańskim

Akademia Ekumeniczna w Katowicach zaprasza na spotkanie na temat „Katolicy i muzułmanie na drodze dialogu – z perspektywy praktycznej”. Gościem spotkania będzie Krzysztof Kraus, wieloletni członek Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 21 października, o godz. 17:00 w auli „Parnassos” Biblioteki Śląskiej w Katowicach przy pl. Rady Europy. To pierwsze stacjonarne wydarzenie Akademii Ekumenicznej po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19.

Spotkanie będzie miało formę rozmowy ks. dr. Adama Paliona z Krzysztofem Krausem. Jej tematem będzie dialog ze światem muzułmańskim. Gościem specjalnym spotkania będzie imam dr Jabbar Koubaisy, dyrektor Ośrodka Kultury Muzułmańskiej w Warszawie i w Katowicach, sekretarz Ligi Muzułmańskiej.

Akademia Ekumeniczna prowadzi swą działalność pod patronatem rzymskokatolickiego metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca oraz przewodniczącego Śląskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej i zwierzchnika luterańskiej diecezji katowickiej bp. Mariana Niemca. Inicjatywą kieruje ks. dr Adam Palion, przewodniczący archidiecezjalnej komisji ds. ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego. W tym roku tematem przewodnim Akademii Ekumenicznej będą praktyczne działania na rzecz ekumenizmu oraz dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego.

 

plakat wydarzenia