Strona główna Polskiej Rady EkumenicznejPRE
Oddział Śląski

Polska Rada Ekumeniczna

Oddział Śląski

Prelekcja o sytuacji chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej

Prelekcja o sytuacji chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej

Zapraszamy na spotkanie w ramach Akademii Ekumenicznej w Katowicach. Tym razem prelekcję na temat „Sytuacja chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej. Międzywyznaniowa współpraca na rzecz pokoju i pojednania” wygłosi Maciej Maliszak z organizacji Open Doors.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 16 stycznia, o godz. 17:00 w auli „Parnassos” Biblioteki Śląskiej w Katowicach przy pl. Rady Europy.

Gościem spotkania będzie Maciej Maliszak z polskiego oddziału międzynarodowej organizacji Open Doors, zajmującej się pomocą prześladowanym chrześcijanom na świecie. Wygłosi on prelekcję na temat „Sytuacja chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej. Międzywyznaniowa współpraca na rzecz pokoju i pojednania”.

Akademia Ekumeniczna prowadzi swą działalność pod patronatem rzymskokatolickiego metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca oraz przewodniczącego Śląskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej i zwierzchnika luterańskiej diecezji katowickiej bp. Mariana Niemca. Inicjatywą kieruje ks. dr Adam Palion, przewodniczący archidiecezjalnej komisji ds. ekumenizmu i dialogu międzyreligijnego.