Strona główna Polskiej Rady EkumenicznejPRE
Oddział Śląski

Polska Rada Ekumeniczna

Oddział Śląski

Czerwcowe wydarzenia ekumeniczne na Śląsku

Czerwcowe wydarzenia ekumeniczne na Śląsku

Gospel Sound

 

W Katowicach 4 czerwca odbędzie się comiesięczne spotkanie modlitewne za miasto i region. Dwa dni później Akademia Ekumeniczna zaprasza na wykład o muzyce gospel i koncert chóru „Gospel Sound”.

Comiesięczne spotkanie modlitewne za Katowice i region odbędzie się we wtorek, 4 czerwca, o godz. 19:00 w salce parafialnej przy rzymskokatolickim kościele św. Szczepana w Katowicach-Bogucicach. Spotkanie poprowadzi ks. dr Adam Palion, przewodniczący rzymskokatolickiej Archidiecezjalnej Komisji ds. Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego i redaktor naczelny półrocznika „Oecumenica Silesiana”, dokumentującego m.in. aktywność ekumeniczną w regionie.

Akademia Ekumeniczna zaprasza na ostatni w tym semestrze wykład z cyklu „Musica mores confirmat”. Dyrygentka i kierowniczka ekumenicznego chóru „Gospel Sound” z Katowic-Bogucic Jolanta Mitko wygłosi referat „Gospel – muzyka płynąca z serca” i poprowadzi koncert swego chóru, by zobrazować ten temat. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 6 czerwca, godz. 17:00 w auli „Parnassos” Biblioteki Śląskiej w Katowicach przy pl. Rady Europy.

Akademia Ekumeniczna prowadzi swą działalność pod patronatem rzymskokatolickiego metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca oraz przewodniczącego Śląskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej i zwierzchnika luterańskiej diecezji katowickiej bp. Mariana Niemca. Inicjatywą kieruje ks. dr Adam Palion.