Warszawska Szkoła Ekumeniczna (WSE) to inicjatywa, która zrodziła się w ekumenicznym środowisku Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie oraz warszawskiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej. Jej ideą jest rozpowszechnianie wiedzy na temat różnych tradycji chrześcijańskich, a także dziejów i osiągnięć ruchu ekumenicznego.
Pierwsze spotkania
Regularne zajęcia WSE ruszą jesienią 2026 r. Natomiast jeszcze przed wakacjami zapraszamy wszystkich chętnych na jej pierwsze spotkania online wokół nowej Karty Ekumenicznej. Uczestnicy będą też mieli okazję zapoznać się z ideą i ofertą szkoły. Pierwsze spotkanie miało miejsce 25 maja (pisaliśmy o nim tutaj). Kolejne odbędzie się w poniedziałek, 22 czerwca, o godz. 19:00 na platformie Zoom.
