Strona główna Polskiej Rady EkumenicznejPRE
Oddział Łódzki

Polska Rada Ekumeniczna

Oddział Łódzki

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021 w Łodzi

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021 w Łodzi

„Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” – pod tym hasłem będzie się odbywał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021. Ze względu na pandemię COVID-19 będzie on przebiegał inaczej niż w latach ubiegłych. W Łodzi odbędzie się centralne nabożeństwo ekumeniczne.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan odbywa się co roku między 18 a 25 stycznia. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. Materiały do tegorocznych modlitw ekumenicznych przygotowane zostały we wspólnocie Grandchamp w Szwajcarii.

W związku z pandemią COVID-19 w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w 2021 r. wszędzie zaplanowano mniej wydarzeń niż w latach ubiegłych. Na terenie Oddziału Regionu Łódzkiego Polskiej Rady Ekumenicznej odbędą się tylko dwa nabożeństwa. Jednym z nich będzie centralne nabożeństwo ekumeniczne, które będzie miało miejsce 23 stycznia o godz. 18:00 w rzymskokatolickiej bazylice archikatedralnej. Kazanie wygłosi prezes Polskiej Rady Ekumenicznej bp Jerzy Samiec z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

 

Pobierz:

harmonogram nabożeństw na terenie Oddziału Regionu Łódzkiego PRE

 

Czytaj więcej: