Pokaż wyszukiwarkę
Select language:

Jak Kościoły mogą chronić klimat?

9 lipca 2019 Jak Kościoły mogą chronić klimat?

Serdecznie zapraszamy na warsztaty „Tworzenie koncepcji ochrony klimatu dla Kościołów w Polsce”, w trakcie których zostanie zaprezentowana formuła konstruowania koncepcji ochrony klimatu dla konkretnego Kościoła, parafii czy instytucji.

Kościoły i ludzie w nich działający również zużywają energię i emitują gazy cieplarniane. Dlatego potrzebne jest przygotowanie koncepcji ochrony klimatu dla konkretnego Kościoła, która będzie służyć:

Warsztaty odbędą się 4 października w siedzibie Polskiej Rady Ekumenicznej przy ul. Willowej w Warszawie. Poprowadzą je prof. Hans Diefenbacher, zastępca szefa Centrum Badawczego Ewangelickiej Wspólnoty Naukowej w Heidelbergu, profesor ekonomii na Uniwersytecie w Heidelbergu i przedstawiciel Rady Kościoła Ewangelickiego w Niemczech ds. środowiska, oraz Lisa Stadtherr, fizyczka klimatu w Centrum Badawczym Ewangelickiej Wspólnoty Naukowej.

Zgłoszenie należy przesłać do 23 września na adres: pre@pre.pl. Liczba miejsc ograniczona. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 

Więcej informacji na temat warsztatów można znaleźć tutaj